Anasayfaya Dön » 19.04.2014 07:19
Kış Lastiği Zorunlu Olan Iller

Kış Lastiği Zorunlu Olan Iller

Kış Lastiği Zorunlu Olan Iller , Emniyet Genel Müdürlüğü yayınladığı genelge ile otomobillere kış lastiğini zorunlu hale getirdi. İşte detaylar ve zorunluluğun getirildiği 54 il

Kış Lastiği Zorunlu Olan Iller

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Sürücülerin kış şartlarında güvenle yol alabilmeleri için daha önce ticari araçlarda zorunlu kılınan kış lastiği, kar şartlarının çetin geçtiği 54 ilde de zorunlu hale getirdi. 

Edirne Emniyet Müdürlüğü genelgenin ardından D-100 karayolunda denetlemelerde bulundu. Polis ekipleri şehirler arası yolda gerek ticari gerek normal araçları durdurup kış lastiği kontrolü yaparak kış lastiği olmayan araçlara 77 TL ceza kesti.

Emniyet yetkilileri kış lastiği olmaksızın yola çıkan sürücülerin hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını belirterek sürücüleri daha duyarlı olmaya davet etti.

İşte kış lastiğinin zorunlu olduğu iller:

Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Artvin, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Karabük, Düzce


Kış Lastiği Zorunlu Olan Iller
16-12-2013
Bu haber toplam 2643 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
Traktör drifti
#EN BEĞENİLEN OTOMOBİLLER
#ARAÇ KREDİLERİ
  • #

    60 Ay

    0.90

    #
#
#ANKETE KATILIN
Premium D Segmentinde Tercihiniz Hangisi Olurdu ?

Premium D Segmentinde Tercihiniz Hangisi Olurdu ?